‡ Piratavimas internete

Lietuva internete: Online.lt užgrobimas, dokumentai, argumentai, kiti piratavimo pavyzdžiai

 

Bajorusajunga.lt, Genealogija.lt

Mūsų domeną pagrobė 2011-10-01 00:08, per dvi minutes. Buvau pasiruošusi nemiegoti naktį, nes .Lt domeno registro darbuotojai pranešė, kad domenas gali atsilaisvinti atsitiktiniu metu nuo 0 iki 12 val. Tuoj po vidurnakčio pradėjau tikrinti registrą, bespaudinėdama F5 mygtuką (atnaujina tinklapio rodymą). Šeštąją minutę po vidurnakčio atsirado įrašas „Svarstomas“ — registruoti neleido. 8 min. po vidurnakčio — jau „Užregistruotas“. Vakare mūsų domeno tinklapyje žėrėjo naujo šeimininko reklama. Taip ir nepamačiau atsilaisvinusio domeno.
— Lietuvos kompiuterininkų sąjungos Saityno kūrėjų sekcijos WWW adminstratorė.

Delta-air.com -> Delta.lt

Lietuviškos interneto srities .lt registratūra Domreg.lt šiemet atidavė vardą Delta.lt užsienio aviakompanijai „Delta Airlines“ - nors „Delta“ yra lietuviškos kelionių agentūros „Delta“ patentuotas paslaugos ženklas! Įdomu, kad Domreg.lt nepaiso net teismo sprendimo - pernai (1999) bylą dėl vardo „Delta“ prieš tą pačią aviakompaniją laimėjo viena seniausių UAB, dar atgimimo laikais susikūrusi bendra Vokietijos ir Lietuvos įmonė (DE+LT=DELTa). Beje, ją puikiai žino ir pati Domreg.lt administracija, įsikūrusi tame pat Kaune.

Link Art -> Liuk Art

Apsišaukėliai!
 
Paskutiniu metu elektroniniu paštu Jus galėjo pasiekti panašaus turinio žinutė:
 
> ----- Original Message -----
> From: Liukart dizainas <info@liukart.lt>
> Sent: May 02, 2000 9:15 AM
> Subject: www
>
> Hello,
> jus trukdo internet puslapiu dizaino firma "Liukart dizainas"
> http://www.liukart.lt
>
> Netiketai mes uzejome i jusu puslapi:
> http://www. ……… .lt/   [įrašoma adresato WWW svetainė]
>
> Mes noretume pasiulyti jums persidaryti jusu esama puslapi. Jis tikrai
> neatitinka jusu firmos ivaizdzio :) Galetume jums padaryti tikrai
> puikaus dizaino puslapi, su patogia navigacijai ir greitu pakrovimu.
>
> O kas yra puikus puslapis?
> http://www.lifosa.com/
> http://www.opelzaiboratas.lt/
> http://www.vynas.lt/
>
> Jei susidomejote, tai rasykit!
>
> --
> Best regards,
> Liukart mailto:info@liukart.lt
 
Iš žinutės teksto galima suprasti, kad nurodytos AB „Lifosa”, UAB „Žaibo ratas” ir UAB „Darija” svetainės yra sukurtos „Liukart dizaino”. Taip pat yra apeliuojama į „Liukart” ir „Linkarta” pavadinimų skambesio panašumą.
 
Norime viešai paskelbti, kad:
 
UAB „Linkarta" yra visiškai nesusijusi su „Liukart dizainu",
 
šios žinutės siunčiamos be mūsų žinios, ir UAB „Linkarta” neprisiima jokios atsakomybės už jas,
 
nurodyti ir visi kiti UAB „Linkarta" projektai yra sukurti be „Liukart dizaino" pagalbos.
 
Jeigu gavote panašaus turinio žinutę, prašome persiųsti mums elektroniniu paštu info()linkarta.lt.
 
UAB „Linkarta" administracija, Linkarta.lt

Hansa kaltina Microlink'ą

Skandinavijos programinės įrangos gamintoja HBS (Hansa Business Solutions) apkaltino didžiausią Estijos informacijos technologijų bendrovę „Microlink“ programinės įrangos piratavimu plačiu mastu. Estijos verslo laikraščio „Aripaev“ žiniomis, HBS ketina per teismą išreikalauti iš „Microlink“ 1 mln. kronų (maždaug 230 tūkst. litų) kompensaciją ir reikalauti iškelti baudžiamąją bylą "Microlink" valdybos pirmininkui Alanui Martinsonui (Allan Martinson). Pasak HBS atstovų, „Microlink“ tvirtinimai apie milžiniškus laimėjimus rinkoje tėra tik pasakos. Estijos bendrovė, anot HBS, vagia svetimą programinę įrangą. A. Martinsonas teigia, kad šie kaltinimai - šmeižtas, nesąžiningos konkurencijos įrankis.
 
Jonas Okmanas, 2000.05.11 News.lt
 
„Hansa Bank Group“ yra „Microlink“ partneris Baltijos šalyse,
„Microlink“ yra UAB „Delfi“ savininkė - V.Palubinsko pastaba

Pentagon.lt -> Pentagonas.com

1996-ųjų rudenį aš pradėjau mėgėjiškai kurti Interneto svetaines. Padaręs jų keletą, tuoj pat gavau pasiūlymą iš "Skaitmeninių Komunikacijų" (SK) kurti svetaines SK klientams. Tada savo darbus žymejau Pen.Tag.ON ženklu - slapyvardžiu, kuris buvo mano autorinis parašas. Sutikau pabanadyti. Buvo sudaryta žodinė sutartis: visus darbus, kuriuos aš sukursiu, žymėsime „Designed by Pen.Tag.ON a TDD Communications Company“. Tuo pačiu buvo sutarta, kad SK už tai nuperka ir išlaiko www.pentagon.lt adresą, kuris išsiskyrimo atveju pereina mano nuosavybėn, po to už jį toliau atsakau/moku mokestį aš pats. Po maždaug 1,5 metų bendradarbiavimo atėjo laikas skirtis (priežastis čia neturi reikšmės). Aš apie savo ketinimus nutraukti bendradarbiavimą su SK pranešiau SK vadovybei ir pagal buvusį žodinį susitarimą paprašiau sudaryti salygas perregistruoti adresą kitame serveryje.
 
Viskas baigėsi tuo, kad:
Visi darbai, kurie iki to buvo pažymėti sutartu įrašu „Designed by Pen.Tag.ON a TDD Communications Company“ - be jokių perspėjimų buvo pakeisti į „Designed by Skaitmeninės Komunikacijos“.
 
www.pentagon.lt buvo blokuotas nuo manęs, kad negalėčiau redaguoti jame esančios informacijos. Po kurio laiko minėtu adresu atsirado pranešimas „Šis adresas parduodamas“.
 
Pasiteiravus kiek gi jis kainuoja - SK atsakyta, jog atiduotų jį man už 3000,-Lt, arba už darbų kiekį, kurių vertė 5000,-Lt
 
Gauti pranešimai klientų, kurie, paskambinę į SK biurą Vilniuje ir prašydami galimybės pakalbėti su „Pen.Tag.ON“, gaudavo atsakymą „...jų dabar kol kas nėra, paskambinkite vėliau...“, kai tuo tarpu Pen.Tag.ON buvo Kaune ir jau geras pusmetis nieko su SK bendro neturėjo. Kiek rimtų verslo žmonių gavo melagingą informaciją?
 
Post Scriptum:
 
„Pinigai yra menkas dalykas. Geras vardas yra žymiai svarbiau.“ © Darius Liaugaudas, buvęs „Skaitmeninių komunikacijų“ boso p. Prano Slušnio draugas, bendražygis, bendramintis.
 
Su pagarba visiems žmonėms, Marijus „Mariusha“ Deksnys
— Pen.Tag.ON'o įkūrėjas, dizaineris, valdytojas.

Teatras.lt -> Drama.lt

„Skaitmeninės komunikacijos“, ėmusios kurti Nacionalinio dramos teatro svetainę, ją tiesiog 1:1 nukopijavo iš www.teatras.lt - be autoriaus leidimo, net nepasiklausę. Kai Teatras.lt dizaino autorius, atsitiktinai pamatęs savo darbą su svetimu parašu, viešai išreiškė savo nuostabą, „Skaitmeninių komunikacijų“ nuosavybės įrašai buvo panaikinti, teatro administracija perėmė iš „Delfi“ www.drama.lt svetainės tvarkymą.
 
Kviečiame rašyti ir kitus liudininkus, autorius, nukentėjusius nebūtinai nuo „Delfi“. Gal ateity ši sritis išaugs į kokią nors piratų persekiojimo organizaciją.
 

Lietuva internete: Online.lt užgrobimas, dokumentai, argumentai, kiti piratavimo pavyzdžiai

‡ LI teisinė padėtis, registracija Pastabos Reklama Prenumerata