‡ Redaktoriaus laiškai

Lietuva internete: Online.lt užgrobimas, dokumentai, argumentai, kiti piratavimo pavyzdžiai

II.6 Taikdariui

To: Vygintui Krasauskui
From: Vladas Palubinskas
Subject: Re: online.lt
Date: Wed, 9 Feb 2000 02:46:34 +0200
 
Atleisk, Vygintai, visai nesupratau Tavo laiško.
 
> Delfi pakankamai aiškiai pripažino savo klaidą,
 
Pripažino, kad tikėjosi smagiai prisivogti ir nė šuo nesulos, bet nepavyko. Tai apmaudas, ne atsiprašymas. Beje, šįryt (II.8) pirmąkart paskambino Martynas - net privačiai, žodžiu neatsiprašė. Toliau organizuoja propagandines demagogijas, šmeižia Online.lt ir mane asmeniškai. Aš jau su tuo susitaikiau, išbraukiau juos iš savo užrašų knygutės - padorių žmonių yra pakankamai. O ką Tu siūlai?
 
> Dabar arba niekada, nes
 
Ką tai reiškia? Online.lt klientai apie Delfi.lt jau visi sužinojo, daugelis ir on.lt jau žino. Kam patiko, eis pas delfius, kam ne - į on.lt. Viskas pasibaigė, daugiau iš Online.lt naudos nei delfiams, nei man. Ką siūlai, kur skubini, nepagaunu?
 
> jie, kaip bebūtų gaila, juridiškai liks teisūs.
 
O, čia mūsų nuomonės skiriasi iš esmės. Manai, kad sutartį bet kada vienašališkai gali nutraukti? Kad paštininkas gali atplėšti kliento voką ir sudeginti laišką? Savavališkai naudotis autoriniu darbu, neleisti jo pasiimti savininkui? Šmeižti? Pasisavinti svetimus klientus - šiuolaikinėje rinkoje tai didžiausias turtas! Klaidinti ir prievartauti padorius, niekuo dėtus žmones? Subjauroti Lietuvos įvaizdį?
 
Ar gal manai, kad žodis yra niekas, o popierius viskas? Žodinė sutartis turi tokią pat teisinę galią, kaip ir rašytinė, tik ginčo atveju gali buti sunkiau įrodyti, bet tai jokiu budu nereiškia, kad žodinė sutartis yra niekinė, neteisni ir neprivaloma. O gal teise laikai klerkų instrukcijas? Jei jos pažeidžia įstatymus, tuo blogiau.
 
> Gerbiamas Vladai, ar ne laikas šiek tiek nusiraminti ir žengti
> atsakomąjį žingsnį? Manau, kad Lietuvos Interneto žmonės
> teigiamai įvertintų Jūsų sprendimą sugrįžti į www.online.lt, nes
> tai iš esmės reikštų Jūsų pergalę ir Delfi pralaimėjimą.
 
Kokią pergalę, kokį pralaimėjimą? Ką nusiraminti - aš kam nors trukdau, kenkiu, darau skriaudas? Kur grįžti? Kartoju, viskas jau praeity, iš Online.lt liko tik keiksmažodis, kurio jau ir veltui padorus žmogus neimtų.
 
Dar liko didžiulė žala ir klaiki gėda. Tu jos mane agituoji nejausti, atsisakyti savigarbos? Atsakomybės prieš savo klientus? Ar gal atlyginti delfiams jų patirtą žalą? Paskelbti, kad mes geriausi draugai (kaip ir jie paskelbė tuos, kurių kūrinius nuplagijavo), kad jais reikia pasitikėti, kartu daryti biznį?
 
> tai yra tiesiog nuoširdi nuomonė žmogaus,
 
Minutėlei net suabejojau, atleisk.
 
Vladas

Lietuva internete: Online.lt užgrobimas, dokumentai, argumentai, kiti piratavimo pavyzdžiai

‡ LI teisinė padėtis, registracija Pastabos Reklama Prenumerata