‡ Redaktoriaus laiškai

Lietuva internete: Online.lt užgrobimas, dokumentai, argumentai, kiti piratavimo pavyzdžiai

II.3 Litnet.lt valdymo centrui

To: Daiva Tamulionienė
Cc: Laimutis Telksnys
From: Vladas Palubinskas
Subject: Online.lt likimas
Date: Thu, 3 Feb 2000 10:11:27 +0200
 
Labo ryto!
 
Šiąnakt visai nemiegojau, ir dabar kažkodėl nė kiek neima miegas. Vakar maniau, kad šiandien iš ryto skubėsiu užkurti on.lt, bet per naktį supratau, kad tai beprasmiška - jei jūs nepripažįstat autoriui vardo nuosavybės teisių, be mano sutikimo atiduodat jį bet kokiam ryšio operatoriui, jei tik jis to įsigeidžia, tai tas pats gali būti ir su on.lt, koks skirtumas? O pas jus, besilaikančius tokios moralės, on.lt laikyti gal net pavojingiausia... Ar aš ko nors nesuprantu?
 
Aš nesuprantu, kaip galima net pagalvoti, kad autoriaus kūrinys gali priklausyti ne autoriui, o kam nors kitam, kuriam jis savo sutikimu jo neperdavė? Juo labiau, kad kūrinį sudaro turinys ir išvaizda - visai ne ryšys, kuo čia dėtas ryšio tiekėjas? Kodėl tada ne Telekomas, Elektros tinklai - jie dar svarbesni?
 
O gal jums vardas nėra kūrinio dalis? Gal Yahoo.com nėra savo vardo savininkas - juk jis ne ryšio, o turinio tiekėjas? Gal kokio ten P.Cvirkos romanai yra jo, o pavadinimai "Žemė maitintoja" ir kt. - nebe? Ir kodėl jūs sakot, kad pas jus tokia tvarka - jokie įstatymai to nereikalauja ir neleidžia, o jūsų nuostatai jiems neturi prieštarauti. Bet šiąnakt dar kartą perskaičiau jūsų taisykles - niekur neradau, kad autorius neturi teisės į vardą.
 
Būčiau labai dėkingas už atsakymą. Beje, rašykit kokiu nors kitu adresu - maniškis jau užblokuotas, ir taip, kad iš mano pusės to nesimatytų (atrodo, ten jau reikia skubiai iškviesti policiją, kartu su psichiatrine :). Man gal patogiausia į lol@is.lt Jei šiandien ką nors rašėt, gal galėtumėt persiųsti laiškelius?
 
Vladas

Diskusijos autorinių teisių apsaugos klausimais

Lietuva internete: Online.lt užgrobimas, dokumentai, argumentai, kiti piratavimo pavyzdžiai

‡ LI teisinė padėtis, registracija Pastabos Reklama Prenumerata