‡ Redaktoriaus laiškai

Lietuva internete: Online.lt užgrobimas, dokumentai, argumentai, kiti piratavimo pavyzdžiai

II.2 Litnet.lt valdybos pirmininkui

To: Laimutis Telksnys
Cc: Daiva Tamulionienė
From: Vladas Palubinskas
Subject: Online.lt likimas
Date: Wed, 2 Feb 2000 16:55:46 +0200
 
Labai nustebau, kad Lietuvoje, atrodo, yra galimybė savintis autorinius kūrinius. Aš esu Online.lt žinyno sumanytojas, autorius, steigėjas ir nuolatinis prižiūretojas. Ir redaktorius, ir darbininkas. Niekas daugiau neturi ir negali turėti autorinių teisių. Tačiau registruojant Domreg.lt vardą Online.lt (Lithuania Online - "Lietuva internete"), man buvo pasakyta, kad vardas turi būti registruotas interneto paslaugų teikėjui, kad kitaip negalima. Bet kartu nuramino, kad IPT neturės teisės savintis Online.lt be mano sutikimo.
 
Dabar, kai "Skaitmeninės komunikacijos" parsidavė "Mikrolinkui" ir kuria savo portalą Delfi.lt (jų akimis - Online.lt varžovą), susigundė neregėtai įžūliai ta aplinkybe pasinaudoti - pavogti (ne, pagrobti!) mano duomenis (jie juk sukasi jų kompiuteryje web.tdd.lt) į savo kuriamą portalą. Maža to, nukreipti Online.lt lankytojus (3 - 5 tūkstančiai per darbo valandą) ne į "Lietuva internete" žinyną, o į savo portalą! Kad nespėčiau persikraustyti, man pranešė tik šiandien priešpiet, kad taip bus jau rytoj - neatsiklausus, be kokios nors mano kaltės. Vien tvirtindami, kad Lietuvoje interneto vardų (domain name) savininkai gali būti tik interneto tiekėjai. Štai jų laiško ištrauka:
 
> mes nusprendėme šį vardą panaudoti kitaip. Nuo vasario 3 dienos visi
> kreipiniai i www.online.lt bus perduodami į www.delfi.lt WEB A-Z sekciją.
 
Suprantamas jų noras surinkti kuo daugiau lankytojų savo reklamai, bet tai tutėtų užsitarnauti, o ne gauti svetimus klientus apgaulės būdu.
 
Jei jūs sutiksite perduoti Online.lt Delfiui, tai bus beprecedentinis įvykis, didžiausia gėda visai Lietuvai interneto istorijoje. Įsivaizduojat - visi šalies ir užsienio lankytojai, norėdami įeiti į rimčiausią ir populiariausią lietuvišką žinyną "Lietuva internete", adresu www.online.lt nuo rytojaus atsitrenks kakta į kažkokį visiškai nesusijusį ir nepanašų www.delfi.lt, - neatsiklausus, be jokio paaiškinimo, be autorinių teisių.
 
Labai prašyčiau, jei kas neaišku, bent jau neleisti atėjūnui, tyčiojantis iš neapgalvotų lietuviškų taisyklių, tuoj pat pasinaudoti Online.lt. O dar geriau - nukreipti Online.lt į kitą vietą, pvz. į Litnetą, kur aš pasistengčiau dar šiandien, tuojau pat persikraustyti.
 
Vladas Palubinskas
 
vladas@online.lt
http://www.online.lt

II.2 Litnet.lt WWW administratoriui

To: Jolantai Totoraitienei
From: Vladas Palubinskas
Subject: Re: info
Date: Wed, 2 Feb 2000 14:09:00 +0200
 
> Informacija prisijungimui:
 
Labai ačiū, blogiausiam atvejui būsiu pasirengęs.
 
> O kaip dėl vardo online? Ar internet serviso teikėjai jį perduoda jums?
 
Ne, dėl to ir skambinau Daivai, kad neleistų Delfiui naudotis svetimu vardu. Gavau atsakymą iš Prano - įsivaizduojat, kokią niekšybę jie sugalvojo? Nukreipti Online.lt tiesiai į Delfi.lt! Nerodant dabartinio mano žinyno, bet pasiimant mano lankytojus (3 - 5 tūkstančiai per darbo valandą) į savo naują portalą, kuris kol kas, aišku, lankytojų sulauktų nedaug:
 
> mes nusprendėme šį vardą panaudoti kitaip. Nuo vasario 3 dienos visi
> kreipiniai į www.online.lt bus perduodami į www.delfi.lt WEB A-Z sekciją.
 
Vladas

Lietuva internete: Online.lt užgrobimas, dokumentai, argumentai, kiti piratavimo pavyzdžiai

‡ LI teisinė padėtis, registracija Pastabos Reklama Prenumerata